wtorek, 7 maja 2013

Filofuny nowocześnie

Już dawno, dawno temu wymyśliłam sobie żeby zapleść sutasz tak jak to się kiedyś robiło z filofunami. O dziwo efekt mnie bardzo mile zaskoczył. W jeden wieczór powstały aż cztery bransoletki. Żeby było bardziej "na czasie" dodałam kawałki grubego łańcuszka. Poza tym ostatnio do wszystkiego dodaję łańcuch:) Pierwsza bransoletka poleciała jako wymiankowy prezent do AnetyA, możecie zobaczyć ją w tym poście. Reszta czekała na zrobienie zdjęć. Niestety bransolety dość kapryśnie do nich pozowały, w ciągu miesiąca zrobiłam chyba cztery sesje i żadna nie była zbyt udana. Trudno. Nie mam już cierpliwości żeby robić kolejną.

13 komentarzy:

 1. Ładne, a łańcuch bardzo pasuje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Też je lubię wyplatać w zasadzie z wszystkiego, ale z sutaszu chyba splot najlepiej się trzyma:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł, bransoletki wyglądają bardzo fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pomysł, wyszedł ciekawy efekt :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć, robisz tak piękne rzeczy, że powinnaś wziąć udział w tym konkursie. Wystarczy, że wyślesz zdjęcie jedengo ze swoich cudeniek, a możesz pojechać do Włoch.

  Buziaki i pozdrawiam
  https://www.facebook.com/KsiazkoSfera?sk=app_438403016253838&app_data

  OdpowiedzUsuń
 6. Niesamowite :) Filofany niesutaszowe nie umywają się do Twoich :) Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście, ciekawie to wygląda, pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 8. niesamowicie innowacyjny pomysł, biorąc pod uwagę to, że obserwuje Pani mojego bloga, a kolie z sutaszowych filofunów zaczęłam robić jeszcze w zeszłym roku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety myli Pani pojęcie "innowacji" z pojęciem "nowoczesności". W swoim poście nie pisałam, że moje bransoletki są innowacyjne - napisałam, że są nowoczesne, a to zupełnie co innego i wiem o czym mówię ponieważ właśnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej z "innowacyjnością" w tytule. Tym sposobem zaplatania sutaszu nie odkryła Pani Ameryki, nie wymyśliła Pani w jaki sposób wyplatać. Filofuny plotłam już w szkole podstawowej (jak pewnie większość z nas). Wykonywałam je wtedy tradycyjnie z plastikowych rurek, robiłam breloczki i bransoletki właśnie. Poza tym pamiętam, że próbowałam też wyplatać filofuny z muliny, czyli z tego co akurat miałam pod ręką (o sutaszu wówczas nie słyszałam). Dodam jeszcze, że sama Pani pisała na blogu, że swoją kolie stworzyła na wzór kolii podpatrzonej na pokazie Valentino z 2009 roku... Więc gdzie tu mowa o innowacyjności i o kopiowaniu pomysłu (bo sądzę, że chociaż nie jest wprost napisane, ale o to Pani chodzi)?

   Usuń
 9. ależ fajne! Cała moja podstawówka :) Nie pomyślałabym, że można je jeszcze wykorzystać w tak dzisiejszy sposób :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...