środa, 15 sierpnia 2012

Zielony&Fioletowy

Zielony&Fioletowy to kolejne wyzwanie w moim ulubionym:) Kreatywnym Kufrze. Oczywiście nie mogłam przegapić takiej okazji i stworzyłam, zapowiedzianą wcześniej pracę konkursową. Tak jak pisałam, wykorzystałam mieszankę sutaszu z wire-wrappingiem. Nie jest to często spotykane połączenie, tylko nieliczne osoby próbują mieszania tych technik. Powiem szczerze, że pomimo ciągłych poszukiwań swojej niszy w kwestii tworzenia biżuterii, właśnie w tej mieszance upatruje swojej szansy.

Naszyjnik jest malutki (7x6cm) i najlepiej prezentuje się zawieszony blisko przy szyi. Chciałam jak najlepiej pokazać kontrast pomiędzy kolorami, dlatego użyłam sporo sznurka i ułożyłam kolory graficznie, naprzemiennie. Poza tym wykorzystałam małą ilość koralików Toho, tak by nie zaburzyć efektu kontrastu kolorystycznego. Wszystko to sprawia, że naszyjnik jest minimalistyczny. Pierwotny projekt zakładał też wykorzystanie znacznie większej ilości drutu, ale jak powszechnie wiadomo koncepcja lubi się wielokrotnie zmieniać w trakcie pracy:)

Łańcuszek, na którym zawiesiłam naszyjnik trochę różni się kolorem. Docelowo zamierzam go wymienić jak tylko uzupełnię zapasy przydasi.

Ostatnie zdjęcie zrobiłam, gdy naszyjnik wisiał, dlatego też najlepiej oddaje ono wygląd zawieszki.Żałuję, że wykonałam tylko jedną pracę, ale niestety czas mnie w tym tygodniu trochę gonił. Miałam jeszcze jeden pomysł, ale chyba nic nie przepadło, bo zawsze mogę go zrealizować przy okazji kolejnego wyzwania kontraston.

Obecne wyzwanie jest dość osobliwe, bo większa część zgłoszonych prac to sutasz. W tym momencie cieszę się, że wykorzystałam, oprócz sznurka, drut i mam nadzieję, że mój wytwór jest wystarczająco oryginalny. Tak czy siak życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w wyzwaniu!

7 komentarzy:

 1. szkoda, że bez zdjęć na modelce :) sama na to wyzwanie nic nie stworzyłam, bo jakoś weny na te dwa kolory nie było, choć fiolet uwielbiam. bardzo mi się widzi Twój wisior, sutasz z wire wrappingiem to faktycznie bardzo oryginalny duet, coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za udział w wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny jest, w moim typie chętnie bym taki przygarnęła pod swoje skrzydełka , pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny naszyjnik, oprócz połączenia kolorystycznego bardzo podoba mi się ten minimalizm. Koralików prawie nie widać, a sutaszowe sznurki mają swój urok także wtedy, gdy występują solo.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...